Všichni víme, že do počítačů můžou prorazit závadné softwary známé pod pojmem virus. Virus může dokonce zničit celý počítač a může vytáhnout a přesunout citlivá data uživatelů počítače. S nástupem moderních telefonů takové riziko vzniklo i pro ně. Mobilní operační systémy jsou otevřené podobně jako ty u počítačů, ale zatímco u počítačů většinou používáme nějaký antivirus, u telefonů na to zapomínáme. Přitom právě telefony používáme například k placení nebo k ukládání citlivých dat, jako jsou například hesla. Jediný telefon, který data uživatelů chrání díky uzavřenosti systému, je iPhone. A hlavně proto ho používá tolik lidí – chtějí mít prostě data chráněná před útokem.
Ještě před 15 lety se prodávaly obyčejné tlačítkové telefony, které byl postupně vytlačeny právě moderními dotykovými telefony. Obyčejné tlačítkové telefony byly zajímavé v tom, že každý vypadal jinak, kdežto dnešní dotykové telefony jsou víceméně úplně stejné. Starší telefony měly tu výhodu že bylo možné jim obměňovat kryty, takže jste měli v podstatě klidně každý den jiný telefon.
Dnešní obaly a pouzdra se nasazují přímo na tělo telefonu, jen se snadno nacvaknou a stejně i sundají. Díky obalu máte pokaždé jiný mobil, který je navíc chráněný před poškozením. Spousta lidí má na mobilu oděrky od běžného používání, a těm se vyhnete právě díky obalu. Je dobré chránit i starší modely, pokud je s ním uživatel spokojený.
Jestli máte starší iPhone, kupte si na něj obal na iphone 12 pro, protože i model starší 4 roky si určitě zaslouží chránit před zničením. Pokud nepotřebujete každý rok kupovat nový iPhone, dbejte na to, aby vám ten současný vydržel dost dlouho – ušetříte tím spoustu peněz a také životní prostředí, protože ruku na srdce – neustálé nakupování nových věcí pro naši planetu zrovna moc ekologické není.