Asi není nikoho, kdo by se v horkém létě rád neponořil do chladivé vody. Ti šťastnější mají svůj vlastní bazén, ti méně šťastní se musí spokojit s veřejnými koupališti, ať už klasickými nebo přírodními.
Pokud však máte svůj vlastní bazén, pak víte, že to není jen koupání a zábava. Aby voda zůstala čistá po celou sezónu, je potřeba se o ni řádně starat. Přeci jen, ačkoliv jsou řasy zdaleka nejdůležitějšími producenty kyslíku, pro koupání to rozhodně vhodní společníci nejsou. A to neplatí jen pro malé děti či lidi s atopickým ekzémem, ale prakticky pro každého.
Mikroskopičtí „nepřátelé“ však nejsou to jediné, s čím musíme bojovat. Stejně obtěžující, i když zpočátku méně škodlivé, jsou nejrůznější nálety a napadaní živočichové. Mohou to být okvětní plátky květů, listy či dokonce (po velkém větru) celé větve, často tam najdeme také malá zvířata, především brouky, ale někdy tam najdou smrt i myši či útočiště žáby.
Je samozřejmé, že je potřeba tyto nečistoty co nejdříve odstranit. Jakmile se totiž začnou rozkládat (což se v horkém letním počasí začne dít poměrně rychle), stanou se živnou půdou pro mnohem nebezpečnější mikroorganismy.
Samozřejmě snad všechny bazény dnes mají filtrační systém, avšak ten někdy nestačí. Občas je potřeba mu pomoci a zvláště větší napadené věci vybrat manuálně. Je však jasné, že se vám na ně nebude chtít sahat holou rukou. Proto se používají bazénové síťky https://www.chlorito.cz/bazenove-sitky. Jedná se o čtvercovou či kulatou síťku s malými očky, obvykle připevněnou na teleskopické tyči pro větší dosah. Avšak i ona musí splňovat určité požadavky. Jaké to jsou?
V první řadě je to velikost oček. Ta by měla být co nejmenší, avšak dostatečně velká, aby umožňovala volný průtok vody. Tak se zachytí naprostá většina nečistot, kromě těch skutečně nejmenších. Dále by měla být dostatečně pevná, aby se neprotrhla. A nakonec by se s ní mělo dát snadno manipulovat.
Jak je vidět, je potřeba i síťku vybírat dobře. Pak vám bude sloužit po mnoho let.